Köszönöm drága édesanyà nk, hogy ezt az értéket tanulhattam tőled! ❤️
Hozzávalók
Tészta:
- 10 dkg sütőmargarin,
- 2 kanál méz,
- 25 dkg cukor,
- 1 tk ecet,
- 1 tk szĂłdabikarbĂłna.
ElkĂ©szĂtĂ©s
Aranybarnára főztem,10 – percig hagytam hűlni, kimèrtem 60 dkg lisztet, a felét hozzáadtam és 2 db tojást, utána a többi liszttel jól összegyúrtam, és 3 – felé osztottam..
SĂĽtĹ‘papìron kinyĂşjtottam a lapokat Ă©s megsĂĽtöttem, amĂg hűlt közben a krĂ©met elkĂ©szĂtettem.
Krém:
500 ml cukrászhabot kemĂ©ny habbá vertem, 2 kanál porcukor Ă©s 1 cs vanilĂáscukort tettem bele, Ă©s 250 g mascarponĂ©val jĂłl kikevertem, ezzel töltjĂĽk ha kihűltek a lapok.
A tetejére a máz pedig.
Egy lábosba vizet forralni és rá egy másik lábosba, beletettem az ét tábla csokit és 3 – kanál étolajt, és ha jó a csoki máz, mehet a tetejére, és utána pedig a hűtőbe tenni! ♡
Nyári Klaudia konyhájából!