Tippek a mobilos játékélmény felturbózásához

Okostelefonjaink az életünk minden területén a rendelkezésünkre állnak, akkor is, ha a napi szórakozásról van szó. A készülékek egyre nagyobb teljesítményének köszönhetően már annak sincs akadálya, hogy konzolminőségű játékokat vigyünk rajtuk végig. Épp ezért (és persze a kényelem miatt) sokan döntünk úgy, hogy a kikapcsolódás perceiben is a telefonunkat hívjuk segítségül. 

Akár alkalmi, akár hardcore gamer vagy, mutatunk néhány tippet, ami segíthet felturbózni a játékélményt!

Így optimalizáld a telefonodat, mielőtt játszani kezdenél rajta!

Akárcsak a PC-s vagy a konzolos játékoknál, a mobiljátékok esetén is találkozhatunk fennakadásokkal. Néha sokkal triviálisabb okok állnak a háttérben, mint gondolnánk, ezért olykor elég csak néhány apró beállítást és változtatást tennünk, hogy minden újra szuperül pörögjön. Lássuk!

Háttérben futó alkalmazások kikapcsolása

A telefonod beállításai nagy hatással lehetnek a játékteljesítményedre és a közben átélt élményre is. Ezért mielőtt bármit elindítanál, fontos, hogy egy-két dolgot duplán is ellenőrizz.

Először is győződj meg róla, hogy a készülékre a legújabb szoftver van-e telepítve, majd nézd meg, hogy az energiatakarékos üzemmód ki van-e kapcsolva! Utóbbi ugyanis épp arra lett kitalálva, hogy az akkumulátor hosszabb üzemidejének elérése érdekében korlátozza az egyes alkalmazások teljesítményét – ez játék közben aligha szerencsés.Mindezek után érdemes bezárni a felesleges, háttérben futó appokat is, mivel rengeteg értékes erőforrást képesek felemészteni. Néhány mobilos játék olyan részletgazdag grafikával készül, hogy ha ezt a lépést kihagyod, akkor a RAM és a processzor rövid úton túlterhelődik, aminek következményeként a játék akadozhat.

Figyelem: ezek a lépések gamer telefon esetén sem árthatnak!

Rendszeres tárhelytisztítás

Az okostelefonok számos forrásból képesek begyűjteni, majd elraktározni felesleges adatokat és tartalmakat. Nem feltétlenül kell ahhoz játszani a telefonunkon, hogy érzékeljük a háttérben felgyűlt “digitális szemét” negatív hatását. Minél jobban le van terhelve a készülék tárhelye, annál lassabbá válik, ami játék közben extra késleltetés és véletlenszerű akadozás formájában jelenik meg.

Érdemes ezért időközönként kis időt szánni a rendszer megtisztítására, amit egy arra megfelelő alkalmazás segítségével, de akár manuálisan is elvégezhetsz. Célszerű a sort a kihasználatlan appok és az évek során felhalmozódott, szükségtelen dokumentumok törlésével kezdeni. 

A képernyő frissítési sebességének megnövelése

Napjainkban már számos okostelefon lehetővé teszi a képernyőfrissítési sebesség megváltoztatását. De miért jó ez a játékélmény szempontjából? Egyszerűen azért, mert minél magasabbra van állítva ez az érték, annál jobb vizuális élményben lesz részünk. Viszont fontos, hogy nem minden mobil támogatja a képernyőfrissítés sebességének módosítását, tehát először nézz utána, hogy a saját készülékeden van-e mód a kísérletezésre!

Ha a maximumra törekszel: kontroller és képernyőtükrözés

Ahogy mindennek, úgy a mobilos játéknak is megvannak a maga korlátai. Az érintőképernyők soha nem lesznek képesek olyan vezérlést nyújtani, mintha egeret, billentyűzetet vagy kontrollert használnánk, ráadásul hosszú távon még a legnagyobb kijelzők is kevésnek bizonyulnak.

Szerencsére a játék- és techipar előrehaladásával a telefonos játékot támogató lehetőségek is együtt fejlődtek, ezért ma már több mobilhoz csatlakoztatható kontroller is kapható a piacon. Ha pedig elérhető a mobilodon képernyőtükrözés – és smart TV is van otthon –, a kijelzőprobléma hamar megoldódik. Ez a funkció gyakorlatilag úgy működik, mint egy modern kivetítő, ennélfogva elég pár kattintás, és a játékot vezetékes csatlakozás nélkül is nagy képernyőn élvezheted tovább.