A káposzta fantasztikus hatásai! Ezért érdemes gyakran enni!

A vöröskáposzta akár 6–8-szor is több C vitamint tartalmaz, mint a fehérkáposzta. Aztán, a benne lévő vörös pigmentek (antrociánok) pedig csodákra képesek, ami a központi idegrendszer sejtjeinek karbantartását illeti!

A káposztában úgynevezett sulforaphanevegyület, antioxidáns is található, amely bizonyos enzimek termelődését fokozza a szervezetben, amelyek a máj méregtelenítéséért felelősek. Ugyanakkor már az is bizonyított, hogy a rendszeres káposztafogyasztás meggátolja a máj sejtjeinek az elhalását, bizonyos kémiai folyamatok hatására. Ehhez azonban heti legalább három alkalommal nyers káposztasaláta fogyasztása ajánlott.

Továbbá, orvosilag is kimutatható, hogy a káposztában lévő kén akár 40%-kal is visszaszoríthatja az emlődaganatok képződését, ehhez viszont naponta ajánlott a káposztafogyasztás, szintén nyers formában. Kiegészítésképpen pedig, minden negyedik héten kúrát kell tartani, ami abból áll, hogy egy pohár (200 milliliter) frissen csavart káposztalevet kell meginni, reggel és este.

Az olívaolajjal leöntött friss káposztasaláta kiváló C és A vitamin-forrás! Mindkét vitaminnak jelentős az antioxidáns hatása, továbbá meggátolják a szürkehályog kialakulását is. Ennek érdekében, ajánlott a heti háromszoros káposztasaláta fogyasztása, ami adagonként legkevesebb 200 grammnyi nyers zöldséget jelent.

A friss zöldség ugyanakkor az izmok egészségéért és az idegrendszer karbantartásáért is felelős. Összetevőinek köszönhetően, serkenti a központi idegrendszer sejtjeinek működését, a fitohormonokat, amelyek felgyorsítják a szervezet regenerálódási folyamatait, és küzd a fáradtság ellen is. Ajánlott, ha három hétig tartó káposztakúrát tartasz úgy, hogy naponta, ebédkor és vacsoránál egy tányér (125 gramm) nyers káposztasalátát eszel. Ezáltal nemcsak a fenti jótékony hatásoknak örülhetsz, hanem segít a depressziós hangulat, a letörtség eloszlatásában is.

Forrás: www.filantropikum.com