Fokhagyma gyógyító hatása! Ezért (is) edd a fokhagymát!

A fokhagymát sok ételhez felhasználjuk, mégsem eszünk belőle eleget, ha tudnánk mennyi mindenre jó, biztosan többet fogyasztanánk belőle! Ha minden nap elfogyasztunk 1 gerezd nyers fokhagymát, sokat tehetünk az egészségünkért!

  • A nyers fokhagyma növeli az étvágyat, így megfázás, vagy más betegségek esetén is érdemes alkalmazni, ha étvágytalanságtól szenvedsz.
  • Vértisztító hatása van.
  • A fokhagyma bámulatos hatással van az immunrendszerre, növeli a szervezet védekezőképességét, így még a megfázást is elkerülheted.
  • A krónikus légcsőhurut esetén is bámulatos hatásai vannak, enyhíti a tüneteket.
  • A vesebetegségek kezelését is elősegíti és még a veseproblémák megelőzésére is jó.
  • A bőrre tisztító hatással van, így kívülről, belülről ápol.

A kínai ősi gyógyászat szerint reggelente egy gerezd fokhagymát kell a nyelv alá tenni és ha lehet fél órán át ott hagyni, hogy felszívódjanak a jótékony anyagai. Ez a kezdetekben nehéz lehet, de néhány nap alatt hozzá lehet szokni. Miután a fokhagymát kiköptük, alaposan fogat kell mosni, hogy megszabaduljunk a szagától, ha ez nem segít, akkor egy kávébabot rágcsáljunk el. A fokhagyma nem csak akkor hatásos, ha a nyelvünk alá tesszük, fogyasszuk minél gyakrabban, használjuk minél több ételhez!

Fokhagyma. Sok receptünkben szerepel mint ízesítő, aki nem szereti, pótolhatja vöröshagymával és metélőhagymával. A fokhagyma íze kellemesebb, ha nem pirítjuk zsírban, inkább tegyük egész gerezd alakjában az ételekbe, vagy nyersen elkaparva közvetlenül a tálalás előtt.

Fokhagymás zsemlemártás

Személyenként fél zsemlét vízben megáztatunk. Lábasban szintén egy személyre számítva fél deka zsírt forrósítunk, és a jól kinyomott zsemlét beletesszük. Sóval, törött borssal, nagyon kevés jól összetört tokhagymával és apróra vágott petrezselyemzöldjével ízesítjük, megpirítjuk, és feleresztjük másfél deci húslevessel, majd jó sűrűre befőzzük.

Hagymamártás

Egy kanál zsírban barnára pirítunk egy-két evőkanál lisztet, beleteszünk egy fej reszelt vöröshagymát (és ízlés szerint fokhagymát), és azt is megpirítjuk benne. Feltöltjük hús- vagy csontlével, egy-két kanál ecettel vagy citromlével, és megsózzuk. Sötétbarnára pirítunk öt kocka cukrot, és ezt is a mártásba öntjük. Tálalás előtt szitán áttörjük.