Minden esetben amikor tévedünk az jut eszünkbe, hogy tévedni emberi dolog, de sajnos amikor mások tévednek akkor nem ugyanez jut eszünkbe.
Egy tanítónő szerette volna megtanítani a diákjainak azt, hogyan viselkedjenek azzal az emberrel aki téved. A matematika leckét adta le az osztályában lévő diákoknak, a tábla felé fordult és írni kezdett.
9×1= 7
9×2=18
9×3=27
9×4=36
9×5=45
9×6=54
9×7=63
9×8=72
9×9=81
9×10=90
Amikor befejezte, letette a krétát, majd ismét az osztály felé fordult, a legtöbb diák nevetni kezdett, volt aki gúnyolódott is. Mert az első szorzás eredménye hibás volt.
A tanítónő a következőket mondta a tanulóknak:
„Az első szorzás eredményét akarattal írtam hibásan, mert szerettem volna egy fontos leckét adni nektek. Meg akartam mutatni, hogyan viselkedik a világ veletek. Láthattátok kilenc szorzás eredményét helyesen írtam, de senki sem dicsért meg ezért. Mindegyikőtök nevetett és kritizált egyetlen egy hiba miatt. Az emberek nem fogják értékelni azt a sok jó dolgot amit értük tesztek, de rögtön kritizálni fognak, ha egyszer hibázol. Ne keseredj el! Emelkedj felül az emberek nevetésén és kritikáján és csináld jól a feladatod.”