A tudósok bebizonyították, hogy az anyai ági nagymama – a gyermek életében a legfontosabb személy. És, ezért …

A „nagymama” egy mágikus szó. Mennyi kellemes és boldog emlék fűződik hozzá! A legfinomabb palacsinták, édes álmok, a találkozás öröme, felejthetetlen nyári kalandok és még nagyon- nagyon sok különleges élmény, amiből mindenkinek van sajátja.

A nagymamáról rögtön a mesék, a nyár, a kedvesség, a jóságosság és a finom lekvárok és sütemények jutnak az eszünkbe.

Én nagyon szeretem a nagymamáimat a lányom szintén az övéit. De van itt egy paradoxon: miért hasonlítok jobban kinézetre és jellememben az anyai ági nagymamámra, és nem az édesanyámra, vagy az édesapámra. És még egy érdekesség, a lányom Polina, szintén inkább az anyukámra hasonlít, mintsem rám vagy a férjemre vagy annak az anyukájára.

A barátnőmmel folytatott beszélgetés közben jöttem rá erre. Mint kiderült, ő is ugyanígy van ezzel. A fia, Denis jellemében a barátnőm édesanyjának a hamisítatlan mása. Nem olyan régen tudtam meg, hogy erre van tudományos magyarázat.

Genetikai kapcsolat

Mint kiderült, az anyai ági nagymama játssza a legfontosabb szerepet a gyermek életében. Nem csak a legfontosabb ismereteket, tapasztalatot és szeretetet, melegséget és gondoskodást adja át. Ez a kapcsolat ennél sokkal mélyebb.

A tudósok bebizonyították, hogy ez a fajta kapcsolat genetikai szintű!

«Bizonyított tény: a gyermekek nem a szülök, hanem a nagypapák és nagymamák genetikai állományát öröklik, ahogy a szülök is az ő nagypapájuk és nagymamájuk DNS-ét örökölték. Ezért gyakran megesik, hogy a gyerekeink az elhunyt rokonainkra hasonlítanak.» – mondta egy örökléstani szakember.

A szakemberek azt is megerősítették, hogy a gyermekek a legtöbb genetikai állományt az anyai ági nagymamától kapják!

Természetesen minden viszonylagos és minden család egyedi. A gyermek hasonlíthat az apai ági nagymamára is. A genetika területén nehéz megjósolni az események menetét.

Mindenek előtt minden szülőnek fel kell ismernie azt, hogy milyen fontos szerepet játszanak a rokonok a gyermek sorsának alakulásában, azaz mostanában divatos szóval élve az „érzelmi intellektus”-ában.

A szakértők megerősítik: Azok az érzelmek, amit a terhessége alatt át élt a nagymama, befolyásolhatják lánya gyermekének a fejlődését. Fontos megérteni azt, hogy a család egy egységes szervezet, amelynek minden tagja szorosan függ egymástól. A génállománnyal a bennünk lévő pozitívumokat és a betegségeinket, a rossz szokásainkat, a függőségeinket és a hajlamainkat is átadjuk gyermekeinknek, unokáinknak.

Ebből az következik, hogy törődnünk kell a szellemi és testi egészségünkkel. Mert ezzel nem csak magunknak, de több utánunk következő nemzedéknek is árthatunk, ami a lehető legnagyobb felelőtlenség.

Pontosan ezért könyörgök, hogy figyelj az egészségedre, mert ezzel csak nyerhetnek az unokáid!

A SZERKESZTŐSÉG TANÁCSA

Valahol olvastam egy aranyos kedves fogalmazást egy kislánytól a szeretett nagymamájáról. Miután elolvastam a történetet elmosolyodtam és könny szökött a szemembe, ezt követően rögtön futottam és felhívtam a nagymamámat.

Óvjátok szeretteiteket, ajándékozzátok meg őket szívetek melegségével, adjatok nekik szeretetet, és körülöttetek legyen mindenki boldog!

Egyetértesz a szakemberek véleményével? Boldoggá tenne, ha a hozzászólásokban megosztanád velünk a véleményed. És ne felejtsd el megosztani ezt az ismeretet a barátaiddal.